Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

Webový upload do iCloud Photo Library

Vložil na 18.11.2014 – 12.00 Jeden komentář

Ačkoliv je služba iCloud Photo Library stále ve fázi beta, získává si stále silnější a lepší postavení v ekosystému cloudových služeb Applu. Brzy nás navíc čeká další zlepšení.

I když Apple stále na službe iCloud Photo Library pracuje a nechává jí označení beta, je již možné nahrávat fotografie do této cloudové služby také z webového rozhraní iCloud.com. Až dosud to šlo přitom pouze z mobilních zařízení iPhone a iPad a na webu bylo možné obrázky pouze prohlížet.

Samotné řešení iCloud Photo Library mělo být jednou z horkých novinek nové verze mobilního systému – iOS 8. Nakonec ji však Apple spustil až ve verzi 8.1.

icloudcom-upload

Jedním z klíčových problémů dosud bylo, že obrázky nebylo možné nahrávat z webu, ale pouze z mobilního telefonu iPhone či tabletu iPad. To se však nyní v pokračující betaverzi aplikace mění. Kromě prohlížení tak konečně můžeme obrázky z prohlížeče také nahrávat.

Tato možnost je však zatím velice omezená. Do iCloud Photo Library lze nahrávat pouze obrázky ve formátu JPEG a videa zatím nelze nahrávat vůbec. To by se mělo v budoucnu dále změnit s příchodem aplikace Photos, kterou Apple ohlásil již na letošním WWDC, avšak přesné datum jejího uvedení není dosud známé.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar