Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

Microsoft uvolnil Office pro iOS zdarma

Vložil na 6.11.2014 – 12.00 Žádný komentář

Je to už nějaký ten pátek, co Microsoft přišel s nabídkou svého kancelářského balíku Office pro platformu iOS, tedy zařízení iPhone a iPad. Nyní se však situace malinko mění.

Když Microsoft představil Office pro iOS, samotný Tim Cook, současný CEO společnosti Apple, na sociálních sítích Microsoftu poděkoval a kancelářský balík ve svém ekosystému přivítal.

Až dosud byl však kancelářský balík plně zpoplatněný – resp. pro editaci souborů vyžadoval předplatné služby Office 365 – a jeho využití proto zvolili jen ti, kdo se bez něj skutečně neobešli. Nyní se však situace zásadním způsobem mění.

Microsoft totiž navázal strategické partnerství s Dropboxem, v jehož rámci má dojít k silnému provázání cloudových služeb OneDrive a Dropbox. V rámci této strategie a dále plánovaného vývoje pak nabízí uživatelům editaci souborů uložených v Dropboxu zcela zdarma.

Celý kancelářský balík tím získává nový rozměr a stává se mnohem použitelnějším pro všechny uživatele. Tedy ne úplně pro všechny – pouze pro samostatné osoby. Firmy musí nadále z licenčních důvodů využívat předplatného služby Office 365.

Pravdou ale je, že i přes marketingová tvrzení není použitelnost volně dostupných verzí aplikací z balíku Office tak úplně stoprocentní. Jedná se spíše o freemium model, kde některé skutečně pokročilé a nepříliš často využívané funkce stále vyžadují předplatné. I tak jde ale o ohromný krok kupředu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar