Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

Safír v ohrožení, GT Advanced krachuje

Vložil na 7.10.2014 – 12.00 Žádný komentář

Společnost GT Advanced Technologies, hlavní dodavatel safíru pro Apple, oznámila úpadek a požádala o ochranu před věřiteli. Co to znamená pro budoucí vývoj jablečných zařízení?

Jak se ukázalo, finanční problémy společnosti nepřekvapily jen věřitele, ale i samotný Apple, jehož představitelé vyjádřili nemalé rozčarování nad vzniklou situací.

Právě Apple byl klíčovým spojencem a zákazníkem společnosti. S GT Advanced Technologies podepsal smlouvu na dodávky safírového skla v hodnotě 600 milionů dolarů. Navíc se zavázal k modernizaci výrobních hal společnosti v Arizoně.

Nyní je nejasné co nás čeká dále. Apple, ústy svého mluvčího, vzkázal, že bude usilovat o zachování pracovních míst a výrobního programu. Zda to ale znamená odkoupení výrobních hal či převzetí celé společnosti, to jsou jen spekulace.

Když se tak mnozí po uvedení iPhone 6 a iPhone 6 Plus divili, že nejsou nové modely vybaveny krycím sklíčkem předního panelu právě ze safíru, zdá se, že Apple si nyní naopak hodně oddychl. Zda se dočkáme širšího použití safíru u budoucích modelů je nyní otázkou – s největší pravděpodobností dojde naopak k dalšímu zdržení celého procesu a pokud by se podařilo vyřešit technologické problémy s křehkostí materiálu (hlavní udávaný důvod, proč nebyl safír nyní použit), nemusí být pořád vyhráno.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar