Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

iOS 8.1 je tu

Vložil na 21.10.2014 – 12.00 2 komentářů

Včera ve večerních hodinách jsme se dočkali první větší aktualizace systému iOS 8. Měsíc po svém uvedení tak přišel poměrně významný update, který přináší několik zajímavých novinek.

Nový iOS 8 je venku sotva měsíc a Apple už pro nás připravil první major update, který významně rozšiřuje jeho funkce.

Ve službě iCloud se tak nově objevila služba Photos, která slouží jako centrální cloudové úložiště veškerých fotek a videí, která svými iOS zařízeními pořídíte.

Základem celé služby je iCloud Photo Library – moderní služba rozšiřující a do jisté míry nahrazující funkce dosavadního Photo Streamu.

V souvislosti s fotkami jsme se dočkali také navrácení záložky Fotoaparát (Camera Roll) do aplikace Obrázky. Právě její absenci uživatelé s uvedením iOS 8 silně nelibě nesli.

Hodí se dodat, že na rozdíl od Photo Streamu se nová služba iCloud Photo Library započítává do kapacity datového úložiště iCloud. V souvislosti s tím také Apple významně aktualizoval ceník diskového prostoru v rámci této služby. Výchozí kapacita 5 GB zůstává i nadále zdarma. Za 20 GB zaplatíte 99 centů vč. daně a za 200 GB 3,99 EUR měsíčně.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar