Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

Apple představil nové iPady

Vložil na 17.10.2014 – 12.00 Žádný komentář

Je to jen měsíc, co nám Apple představil novou řadu telefonů. Nyní jsme se dočkali také nových modelů tabletu iPad Air a iPad mini. A to není zdaleka všechno.

Na včerejší keynote jsme se dočkali hned několika zajímavých novinek. Tou nejočekávanější samozřejmě byly dva nové modely tabletu iPad, které se proti předchozí generaci liší zejména osazením senzorem TouchID pro snímání otisků prstů a samozřejmě i tradičně lepším procesorem.

Kromě iPadů nám Apple přinesl také finální verzi operačního systému OS X 10.10 Yosemite, jež byla k dispozici všem uživatelům již od konference WWDC, kde ji Tim Cook uvolnil k veřejnému betatestování. V této praxi chce mimochodem i v následujících letech pokračovat, protože se prý skvěle osvědčila a Yosemite je tak nejodladěnější verzí OS X vůbec.

Aby toho nebylo málo, příznivcům desktopů přinesla včerejší keynote také nový model počítače Mac mini. Ten je vybaven lepším procesorem a pamětí. Není se čemu divit, poslední update tohoto modelu Apple představil již před čtyřmi lety a aktualizace se proto očekávala.

A nakonec si Tim Cook přichystal zajímavé překvapení – iMac s 5k displejem. Retina obrazovka s rozlišením 5120 x 2880 pixelů disponuje celkem 14,7 miliony bodů, tedy o 67 % více než u 4k displeje.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar