Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

Tim Cook ke kauze „iCloud Leaks“

Vložil na 8.9.2014 – 12.00 Žádný komentář

V uplynulém týdnu jsme se dočkali zveřejnění mnoha intimních fotografií hollywoodských celebrit, které měly uniknout z jejich iCloud účtů. Nyní se k celé kauze oficiálně vyjádřil i Tim Cook.

Současný CEO společnosti Apple, Tim Cook, se k nejrůznějším kauzám nevyjadřuje zrovna často. Jeho oficiální komentář k současné kauze kolem cloudového úložiště iCloud, z nějž měly uniknout intimní snímky mnoha hollywoodských celebrit.

Wall Street Journal s Timem Cookem uspořádal rozhovor, v jehož rámci celou situaci okomentoval. Přislíbil také výrazné posílení zabezpečení celé služby, které by mělo v budoucnu podobným únikům zamezit.

Podle Tima Cooka proběhl útok tak, že útočník správně zodpověděl kontrolní otázky pro získání hesla. Šlo tedy o jednu z forem phishingu. Zároveň zdůraznil, že žádné heslo ani Apple ID neuniklo ze serverů společnosti Apple.

Do budoucna bychom se měli dočkat několika zpřísnění bezpečnosti, mezi nimiž by nemělo chybět například zaslání notifikačního e-mailu v okamžiku, kdy se někdo na dané Apple ID pokusí změnit heslo, obnovit zálohu ze služby iCloud do nového zařízení nebo když se nějaké nové zařízení do iCloudu na příslušné Apple ID přihlásí.

Prostřednictvím daného notifikačního e-mailu pak může uživatel okamžitě jednat a případně kontaktovat i bezpečnostní tým Applu. Dále pak Tim Cook přislíbil, že se zaměří na lepší informování uživatelů o bezpečnostních rizicích a metodách efektivního zabezpečení účtu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar