Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

iTunes Connect v novém kabátu

Vložil na 5.9.2014 – 12.00 Žádný komentář

iTunes Connect je rozhraní pro správu aplikací a knih externích vývojářů a vydavatelů, kteří prostřednictvím systému iOS a OS X nabízejí své produkty. Nyní se po letech konečně dočkalo výrazné změny designu.

iTunes Connect je jedním z nástrojů, které běžný uživatel nevidí a nepřijde s nimi do kontaktu. Právě asi proto se Apple dlouhou dobu nezabýval jejich modernizací a vylepšením.

Počátkem letošního roku jsme se však dočkali první vlaštovky v podobě modernizované verze iTunes Producer, jejímž prostřednictvím vývojáři svůj obsah do App Store a iTunes Store nahrávají. I tato aplikace dlouhou dobu vybočovala z moderního trendu současného designu aplikací, na které jsme u Apple zvyklí.

Netrvalo dlouho a dočkali jsme se také modernizované verze mobilní aplikace iTunes Connect, jejímž prostřednictvím mohou developeři kontrolovat například prodeje svých aplikací přímo z iOS zařízení. Až do teď jsme si ale museli počkat, až se výrazných změn dočká také webové rozhraní.

itunes-connect-2014

Jeho nová verze vychází z konceptu, který dobře známe už z webového rozhraní služby iCloud. Několik moderních plochých ikonek rozdělených dle svého účelu na ploše. Tento kompaktní design je navíc doplněn o několik nových funkcí, které by měly efektivně rozšířit starší funkcionalitu iTunes Connect.

Je skvělé, že Apple modernizuje konečně i ty části svých systémů a služeb, které nejsou „hned na ráně“, tedy nepatří mezi užvatelsky příliš exponované. Doufejme, že tento modernizační trend Applu vydrží.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar