Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

Apple Pay dorazí do Evropy začátkem roku

Vložil na 18.9.2014 – 12.00 Žádný komentář

Začátkem příštího roku bychom se měli dočkat masivnějšího rozšíření služby Apple Pay, kterou Tim Cook představil v rámci zářijové keynote v San Franciscu.

Zatímco v některých obchodních řetězcích v USA již Apple Pay začíná fungovat, v Evropě si na jeho nasazení počkáme do začátku příštího roku. Česká republika by přitom měla být jednou z prvních zemí, kde se nová technologie objeví.

Nemusíme ale zoufat, USA jsou mílovými kroky za námi, pokud jde o technologický pokrok u plateb. Zatímco v Evropě, potažmo v ČR, jsou již bezkontaktní platby naprostou samozřejmostí – a v ostatních případech se běžně platí čipovou kartou se zadáním PIN – v USA je stále nejrozšířenější variantou platba magnetickým páskem na zadní straně karty, a to bez zadání PIN.

Tento způsob je nejen zastaralý (magnetické pásky se takto využívají už 50 let), ale i nebezpečný a snadno zneužitelný. NFC technologie, kterou Apple představil, tak spíše cíli na to, aby se americký trh svou úrovní zabezpečení plateb přiblížil tomu evropskému.

apple-pay-1

V Evropě by pak Apple Pay mohl přinést hlavně zjednodušení bezkontaktních plateb, kdy už nebudeme muset vytahovat kartu, ale jednoduše přiložíme mobil nebo hodinky Apple Watch a platba bude potvrzena.

V současné době probíhají jednání mezi Apple, Visa, Mastercard a evropskými bankami. Právě smlouvy, které budou mezi těmito subjekty uzavřené, umožní následné nasazení Apple Pay také u nás. Zdá se tedy, že již v příštím roce budete moci za svůj nákup i v ČR zaplatit hodinkami nebo mobilem. Těšíte se?

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar