Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

AirServer: Využijte AirPlay naplno!

Vložil na 20.8.2014 – 12.00 Žádný komentář

Nedávno se nám dostala do rukou šikovná utilitka s názvem AirServer. Ta umožňuje plnohodnotné zrcadlení vašeho iOS zařízení na Mac. A věřte mi, takovou funkci oceníte nejen při přednáškách.

Ve své kategorii patří AirServer mezi jasnou špičku. Dalšími konkurenty, které stoji za to zmínit, jsou aplikace Reflector a X-Mirage, ale AirServer jasně vede.

Jeho předností je jednoduchý návrh a rychlá odezva. Pro testování jednotlivých programů jsme vyzkoušeli populární hru Flappy Bird a s Reflectorem i X-Mirage byla prakticky nehratelná, zatímco s AirServerem se hrát dala – pravda, není to úplně „ono“, ale k hraní her asi nikdo funkci AirPlay využívat nebude.

Vraťme se ale na začátek – co je AirPlay? Jde o technologii společnosti Apple, která umožňuje snadné sdílení obrazovky mezi dvěma jablečnými zařízeními. Prostřednictvím aplikace, která technologii AirPlay využívá – tedy například AirServer – si pak můžete velice snadno zobrazit plochu svého iPhone / iPadu na Macu.

iphone-airplay

Pro aktivaci stačí kliknout na AirPlay v dolní části vysunovacího menu.

Logicky se nabízí, že tuto funkci ocení například přednášející, kteří tak snadno odprezentují své slajdy přímo z telefonu napojeného AirServerem na počítač. Další možností pak je pohodlné zachycování screenshotů z iPhone přímo na Macu anebo – a to je asi nejčastější využití – nahrávání videosekvencí.

Na iPhone si tak spustíte nějaký program a na počítači zahájíte nahrávání všeho, co se na telefonu děje. Výsledkem může být například jasný průvodce k ovládání zvolené aplikace nebo návod na hraní hry.

airserver-01

Okno AirServeru.

Jak vidíte, AirServer se otevře v samostatném okně, které věrně zobrazuje právě aktivní obrazovku vašeho iOS zařízení. Když na okno najedete myší, zobrazí se také ovládací prvky – nastavení a nahrávání videa.

airserver-02

Po najetí myší na okno AirPlay se zobrazí ovládací prvky.

Jak funguje nahrávání videa asi nemá smysl vysvětlovat. Podívejme se tedy na nastavení.

airserver-03

Okno nastavení AirServeru.

Jak je vidět, můžeme zde „doladit“ několik voleb pro zobrazení zrcadleného obrazu na obrazovce počítače.

A to je vlastně všechno. Jak je u Apple zvykem, v jednoduchosti je krása. A tím se vyznačuje i služba AirPlay, kterou AirServer využívá. Samotný AirServer je silným nástrojem a králem mezi svými. Osobně však trochu lituji, že narozdíl od konkurenčního programu Reflector nedisponuje grafickými skiny telefonů, což vytváří dokonalou iluzi a pro tvorbu screenshotů do manuálů jde o mimořádně zajímavou funkci. Třeba se ale časem dočkáme.

Hodnocení - 5 bodůAirServer
Homepage: http://www.airserver.com/

 

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar