Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

WWDC 2014: Co přinese dnešní keynote?

Vložil na 2.6.2014 – 12.00 Žádný komentář

Právě dnes začíná další ročník konference WWDC, určené především vývojářům pracujícím s platformou Apple. V rámci prvního dne nás také čeká keynote, na níž bychom se měli dozvědět více o chystaných novinkách.

Stalo se již zvykem, že na WWDC představuje Apple nové verze svých operačních systémů a mnohdy i nějaký ten hardware. Nejinak tomu bude i dnes, kdy na pódiu vystoupí Tim Cook a Eddy Cue, aby nám představili nejčerstvěšjí novinky.

V tuto chvíli je už jasné, že se dočkáme nové verze mobilního operačního systému. Nový iOS 8 by neměl znamenat žádnou velkou revoluci – té jsme se dočkali v loňském roce. Mělo by jít spíše o evoluci zaměřenou na zefektivnění práce se systémem, doplnění nových aplikací (například Health Book pro monitoring zdravotního stavu) a zvýšení výdrže zařízení.

Dále je již zcela jasné, že dojde k představení nové verze desktopového operačního systému OS X 10.10. Jak se bude jmenovat dosud nevíme, ale víme, že by měl pro desktop znamenat podobnou revoluci jako iOS 7 pro mobilní zařízení. Dočkáme se tedy zřejmě sjednocení designu a doplnění některých nových prvků, jež známe dosud pouze z mobilních zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku.

Tím ale končí to, co víme. Co nevíme je, zda dojde k představení nějakého nového hardware. Spekuluje se o systému pro inteligentní domácnost, dále se neustále objevují spekulace o hodinkách a televizi. Zda na něco z toho skutečně dojde, to uvidíme již dnes v 19:00 našeho času.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar