Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

Apple aktualizoval iWork ve službě iCloud

Vložil na 25.6.2014 – 12.00 Jeden komentář

Apple včera provedl menší, ale o to šikovnější, aktualizaci svého cloudového balíku pro kancelářské řešení iWork. Novinek se tak dočkaly všechny programy – Pages, Numbers i Keynote.

Všechny složky kancelářského balíku se dočkaly několika drobných změn. Tou nejzásadnější je však schopnost všech aplikací zapamatovat si stav naposledy otevřeného dokumentu. Konečně se tak webová verze kancelářského balíku iWork přibížila té, kterou dobře známe z desktopu.

Ač webové kancelářské programy z dílny Apple zatím nedosahují takové popularity jako konkurenční Google Docs nebo neméně rozšířená alternativa z dílny Microsoftu, každá drobná úprava, která zlepšuje jejich ergonomii a použitelnost, je k této hranici popularity značně posunuje.

Zapamatování stavu naposledy otevřeného dokumentu však není jedinou novinkou. V rámci této aktualizace jsme se dočkali i dalších drobných vylepšení, mezi kterými nechybí například našeptávání posledních přezdívek při otevírání sdíleného dokumentu nebo možnost maskování obrázků z nabídky po kliknutí pravým tlačítkem myši.

Lze očekávat, že skutečně významného updatu celého ekosystému navázaného na službu iCloud se dočkáme až s nástupem nové verze OS X v průběhu letošního podzimu. I tak ale drobné změny, které si pro nás Apple tu a tam připraví, dokáží potěšit.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar