Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

Jony Ive obdrží významné ocenění

Vložil na 9.5.2014 – 12.00 Žádný komentář

Viceprezident společnosti Apple pro oblast průmyslového designu, Sir Jonathan Ive, obdrží další z řady významných ocenění za svůj mimořádný přínos soudobému designu a umění.Sanfranciské Muzeum moderního umění se rozhodlo Jona Iveho odměnit za jeho celoživotní přínos pro svět designu. Zařadí se tak po bok osobnostem jako je architekt Lawrence Halprin, režisér George Lucas či malíř Wayne Thiebaud.

Jonathan Ive, který byl před časem britskou panovnicí pasován na rytíře, patří mezi špičky současného průmyslového designu a do povědomí široké veřejnosti se zapsal nejen jako dlouholetý osobní přítel Steva Jobse, ale především jako tvůrce designu klíčových přístrojů Applu.

Byl to právě Ive a jeho tým, kdo přišel s designovou koncepcí iPhonu, iPadu nebo hliníkovým „unibody“ šasí moderních MacBooků. Jeho neotřelé nápady a mimořádně inovativní přístup inspiroval mnoho dalších odvětví a sám se podílel například na tvorbě luxusních hodinek.

Tento britský rodák dnes se svou rodinou žije v moderním domě na okraji San Franciska a patří mezi hlavní muže Applu. Mnozí dokonce tvrdí, že jeho role je důležitější nežli CEO, Tima Cooka.

Těšme se tedy na další inovativní produkty z jeho hlavy.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar