Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

Bentley natočilo reklamu iPhonem

Vložil na 16.5.2014 – 12.00 Žádný komentář

Natočit profesionální reklamu na luxusní automobil, to přeci vyžaduje drahé kamery. Nebo ne? Automobilka Bentley zaujala v uplynulém týdnu reklamou natočenou na iPhone 5S.

A nutno přiznat, že se povedla. Celá reklama je provedena černobíle a představuje nejmodernější model Bentley Mulsanne v ulicích New Yorku.

Až sem by nebylo na celé věci nic zvláštního – kdyby nebyla kompletně natočena na iPhone 5S a následně editována na iPadu Air. Žádné jiné zařízení v produkci ani postprodukci již použito nebylo. Výsledek je přitom skvělý a naprosto profesionální.

Samotná reklama je v závěru vystřídána krátkým pohledem do zákulisí její tvorby, kde je přesně vidět jak vznikala. iPhone 5S byl sice zasazen do několika mount-kitů, vystřídaly se na něm nastavovací čočky a objektivy, ale přesto – byl to pouze a jenom iPhone 5S, na nějž bylo vše zaznamenáno.

Bentley se pro tento krok nerozhodlo jen tak z plezíru. Nový model Mulsanne je totiž v základní výbavě obdařen integrovanými tablety iPad Air, které tvoří v kombinaci s klávesnicí plnohodnotné pracovní stanice pro pasažéry v zadní části vozu. Navíc si tímto krokem Bentley vysloužilo velkou pozornost v jablečné komunitě – a to dokonce i v místech nejvyšších. Ředitel marketingu firmy Apple, Phil Schiller, na reklamu sám aktivně upozornil a začal ji propagovat, což vedlo k dalšímu zájmu o ni – a tedy i o značku Bentley jako takovou.

Chytrý krok, co říkáte?

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar