Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

Apple údajně kupuje Beats

Vložil na 12.5.2014 – 12.00 Žádný komentář

V mnoha magazínech se v uplynulém týdnu objevily informace o údajné akvizici společnosti Beats ze strany Applu. Co to v praxi znamená a jaká je reálná situace?

Společnost Beats Electronics, která byla založena populárním rapperem Dr. Dre, se specializuje zejména na vývoj moderních sluchátek a vývoj nových technologií v tomto odvětví.

Samotná akvizice zatím nebyla oficiálně potvrzena a jde tak prozatím pouze o spekulace. Přesto se zdá, že jejich základ je více než reálný. Společnost Beats Electronics měla být Applem odkoupena za rekordních 3,2 miliardy dolarů (asi 65 milionů korun), což z ní činí nejvyšší investici v dějinách společnosti.

V posledních letech se ukazuje, že služby streamování hudby, rozpoznávání skladeb etc. představují mimořádně zajímavý segment trhu a generují významné zisky. Vstup do tohoto odvětví by se Applu právě s produkty firmy Beats Electronics mohl velice snadno podařit, zvláště pak v kombinaci s jejich vlastními softwarovými produkty.

Na potvrzení celého obchodu si budeme muset ještě počkat, ale už teď je více než patrné, že Dr. Dre se stal asi nejbohatším rapperem planety a Apple opět pokročil o kus dále ve své misi hudební (r)evoluce.

O dalších novinkách v těchto obchodních vztazích vás budeme postupně informovat.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar