Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

Apple ohlásil kvartální výsledky

Vložil na 25.4.2014 – 12.00 Žádný komentář

Jak bývá zvykem, Apple vyhlásil čtvrtletní výsledky svého hospodaření. V rámci něj pohovořil Tim Cook, výkonný ředitel společnosti, také o zajímavých tématech včetně příslibu nových produktů.

Co možná čekal jen málokdo, je vyzdvižení významu Apple TV. Právě o tomto zařízení, které dosud bylo vnímáno pouze jako doplněk sortimentu Apple, Tim Cook pohovořil jako o velmi zajímavém. Pouze prostřednictvím Apple TV již byl stažen obsah za více než jednu miliardu dolarů, což činí z Apple TV velice důležitý prvek v nabídce produktů.

Zároveň by však úspěch Apple TV mohl být znamením a příslibem brzkého uvedení plnohodnotné televize, v níž nadšenci a příznivci Applu věří a doufají už několik posledních let. Otázkou však je, s jakou zásadní inovací by Apple mohl přijít, aby jeho televize naplnila toužebná očekávání.

V rámci hospodářských výsledků Tim Cook dále ohlásil rekordních 44 milionů kusů prodaných iPhonů. Oproti tomu prodeje iPadu nenaplnily očekávání analytiků. Dále se Cook pochlubil, že výnosy z iTunes Store nadále rostou, a to dokonce dvouciferně.

Řeč přišla také na akvizice. Tim Cook řekl, že Apple je připraven dále nakupovat zajímavé společnosti, ovšem tyto akvizice musí dávat smysl. Nechce – na rozdíl od některých jiných společností – nakupovat firmy jen proto, aby se utratily peníze nebo vykazovala činost.

Nechme se tedy překvapit jaké budou výsledky v dalším kvartálu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar