Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

1,5 miliardy pro Tima Cooka

Vložil na 7.4.2014 – 12.00 Žádný komentář

CEO společnosti Apple, Tim Cook, si v loňském roce přišel díky svému pracovnímu nasazení na zhruba 1,5 miliardy korun. Stal se tak druhým nejvýdělečnějším CEO loňského roku.Zatímco Steve Jobs dostával jako plat pouze symbolický jeden dolar ročně, jeho nástupce, Tim Cook, si loni přišel na podstatně zajímavější peníze. Konkrétně 74 milionů dolarů, v přepočtu tedy zhruba 1,5 miliardy korun.

V rámci svého platu a finančních bonusů získal 4,3 milionů dolarů (asi 86 milionů korun), zbylých cca 69,9 milionů dolarů (cca 1,4 miliardy korun) mu pak získal výnos z akcií.

Tato čísla jej staví na druhou příčku loňského roku. Překonat jej dokázal pouze Mark Zuckerberg, který loni z akcií získal neuvěřitelných 3,9 miliard dolarů (asi 80 miliard korun).

Pouze pro doplnění uveďme, že ačkoliv Steve Jobs získával ve formě platu skutečně pouze symbolický jeden dolar ročně, byl také držitelem 5,5 milionu akcií, které v době jeho smrti měli hodnotu zhruba 7 miliard dolarů. Dále získal jako dar od správní rady Applu soukromý tryskáč v pořizovací hodnotě 40 milionů dolarů.

Technologické firmy si tedy zjevně moc dobře uvědomují, že špičkoví pracovníci si zaslouží také špičkovou odměnu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar