Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

Voila – víc než jen nahrávání obrazovky

Vložil na 4.3.2014 – 15.00 Žádný komentář

Starou známou klasikou pro nahrávání obrazu se již stala Camtasii a na Macu pak zejména ScreenFlow. Obě tyto legendy však získaly zdatného konkurenta. Voila…

Pod prostým názvem Voila se skrývá program určený k zachycování dění na obrazovce. Tolik stručná charakteristika. Co ale dokáže navíc proti jmenovaným konkurentům?

Faktem je, že Camtasia i ScreenFlow jsou těžkotonážní obři, kteří si získají své místo u všech profesionálů. Voila ale na tento post zvolna začíná útočit. I když prozatím nenabízí takovou šíři funkcí, již nyní má poměrně zajímavé vlastnosti, které hlavní dva lídři na trhu nemají.

voila-1

Typickou možností je nahrávání videa pouze v určené části obrazovky. Ano, touto funkcí disponují všechny zmíněné aplikace. Ovšem Voila narozdíl od ostatních nabízí různé varianty. Můžete si vybrat kruhovou výseč obrazu, která se bude nahrávat anebo nejrůznější formy mnohoúhelníku.

voila-2

K čemu je to dobré? Proč se nespokojit pouze s obdélníkovou výsečí? Zkrátka proto, že si v rámci následné editace můžeme značně ušetřit práci. Již při nahrávání nastavíme specifický „styl“, který nemusí následně roubovat prostřednictvím dalších aplikací.

Výhodou je i celková ergonomičnost ovládání a přehledné menu. Za zmínku pak bezpochyby stojí také cena, která sice není úplně nízká, ale proti konkurentům je stále o mnoho zajímavější, $ 29.99 USD.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar