Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

Apple a Comcast chystají dohodu v IPTV

Vložil na 24.3.2014 – 15.00 Žádný komentář

Dohoda mezi společností Apple a Comcast, jedním z největších poskytovatelů kabelové televize v USA, je již na spadnutí. Co by to mělo znamenat pro nás, běžné uživatele?

Jak se zdá, Apple to s nástupem na televizní obrazovky myslí vážně. Prozatím stále nevíme, zda se někdy dočkáme chystané „Apple iTV“, tedy přelomové chytré televize, v jejíž příchod fanoušci Applu již několik let doufají, ale přinejmenším Apple TV nabízí dostatečný prostor k poskytování on-demand obsahu koncovým uživatelům.

Spolupráce se společností Comcast, která patří k lídrům na poli kabelové TV, by pak mohla znamenat velmi výrazné rozšíření poskytovaného obsahu koncovým zákazníkům i lepší a přehlednější administraci celého zařízení. Ještě aby ne. V USA je totiž Comcast největším poskytovatelem kabelového připojení k TV vůbec.

Detaily možné spolupráce však prozatím neznáme. Jak se zdá, celý model by fungoval tak, že by uživatelé nakupovali filmy a seriály prostřednictvím svého Apple ID, za což by Apple získal část příslušného poplatku, resp. jasně definovanou provizi. Tento model se zdá prozatím jako nejlogičtější a nejpravděpodobnější.

Určitou zajímavostí je, že Apple podle všeho v minulosti jednal také se společností Time Warner, avšak právě tuto společnost by měl Comcast pohltit a pro Apple se tak otevírá mnohem zajímavější cesta ke spolupráci.

Doufejme jen, že Apple TV přijde velice brzy také s podstatně širší nabídkou česky dabovaných filmů a seriálů. Stávající nabídka je totiž stále velmi slabá a při nastavených cenách nepříliš výhodná.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar