Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

Axure RP: Standard profesionálního UX designéra

Vložil na 2.7.2013 – 12.00 Žádný komentář

Je několik aplikací, které se ve svých oborech stanou skutečným standardem profesionálů. V oblasti návrhu webu a testování použitelnosti stránek je jím Axure RP.

Aplikace Axure RP existuje již dlouhou řádku let a za tu dobu si vysloužila přízeň největších profesionálů i velkých studií, jež se zaměřují na tvorbu a testování použitelnosti webu.

Právě k těmto účelům totiž byla vytvořena – snadno a efektivně navrhnout prototyp webu a wireframy, poté vygenerovat návrh webu a ten ukázat klientům. To vše bez zdlouhavého HTML kódování. Klient se pak k návrhu vyjádří a může se přejít k „ostré tvorbě“. Podobně je možné testovat změny umístění určitých prvků a ladit web bez nutnosti velkých zásahů do kódu. Až když je vše připraveno, předá se výsledek vývojářům, kteří se již postarají o zbytek.

axure-1Smyslem Axure RP je tedy zejména návrh a testování, nikolik finální tvorba. Tyto fáze mnozí amatéři přeskakují a rovnou bezhlavě tvoří web, jehož finální podobu by měli někde předpřipravenou. Pofesionálové však tyto fáze nikdy nevynechají. Svědčí o tom i spektrum klientů, pro něž je Axure RP klíčovým nástrojem – Disney, Amazon, eBay, Nike…

axure-2Co se týče uživatelského rozhraní, dovolil bych si – ač je to velmi nemístné – trochu připodobnit ovládání Axure RP k MS FrontPage. Oba programy jsou ve výsledku určené k něčemu jinému, avšak logika a snadné ovládání jsou zde značně podobné. Axure RP nevyvíjí na uživatele odborné nároky v oblasti programování, ale dává prostor jeho kreativitě a rychlému vyjádření myšlenek.

axure-3Axure RP je profesionálním nástrojem pro skutečné profesionály, čemuž však odpovídá také vyšší cena. Je k dispozici ve variantách Standard a Professional. Za výchozí variantu zaplatíte $ 289 USD (tedy asi 6.000 Kč) a za verzi Pro pak $ 589 USD (tedy asi 12.000 Kč). Vyšší verzi však potřebujete pouze v okamžiku, kdy pracujete v týmech a chcete rozpracované projekty sdílet mezi jednotlivými členy.

Domovská stránka Axure RP

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar