Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

Wordify – ASCIIart trochu jinak

Vložil na 14.6.2013 – 12.00 Žádný komentář

Před časem si pozornost uživatelů i médií získala velice pěkná aplikace, která nalezne své uplatnění nejen u grafiků, ale u všech, kdo si rádi hrají s obrázky a efekty.

Wordify je zástupcem programů pro grafiky a nejrůznější nadšence, kteří jsou šťastní, když si mohou pohrát s obrázky a vyřádit se s nejrůznějšími efekty. Umožňuje totiž jednu prostou věc – převod obrázku do textové podoby. Dá se říci, že jde o jistou formu starého dobrého ASCII art, tedy zobrazování grafiky textem.

wordify-jobsSvé uplatnění nalezne Wordify například u reklamních agentur a kreativců. Nejde totiž o ASCII art ve starém známém slova smyslu, ale o výrazně pokročilejší formu. Jednotlivé texty, které do obrázku aplikujete, totiž můžete různě stylizovat – upravovat jejich velikost, font a styl. To činí z Wordify skvělý nástroj právě pro tvorbu reklamních sdělení.

Možná, že praktické využití pro Wordify nemáte, ale za cenu jen o málo převyšující krátké posezení na pivu s kamarádem i tak může stát za zvážení. Výsledná grafika skvěle oživí webové stránky nebo dopisní sdělení.

Odkaz na stránky projektu

Wordify na Mac App Store (3,59 EUR)

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar