Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

PDFpen: Profesionální editace PDF

Vložil na 4.6.2013 – 12.00 Žádný komentář

Čas od času dojde k tomu, že potřebujeme zasáhnout do existujícího PDF souboru a nemáme k dispozici zdrojový dokument. Co teď? Pomůže PDFpen – skvělý pomocník pro Mac.

K editaci PDF existuje řada nástrojů různých kvalit. Či přesněji – velmi mizerné kvality. Jednoznačnou špičkou na trhu je Adobe Acrobat Professional, který je však cenově mimo dosah většiny uživatelů a zůstává proto, jak název napovídá, věrný svému „profesionálnímu určení“. Většina ostatních řešení však dosahuje velmi nízkých kvalit.

Výjimkou je v tomto směru ale nástroj PDFpen. I když nepatří také mezi nejlevnější, je stále mnohonásobně dostupnější než profesionální řešení od Adobe. A nabízí přitom velice podobné – a v některých směrech možná i o něco lepší – funkce.

pdfpen-1S pomocí PDFpen můžete velice snadno upravovat text v PDF dokumentu, přidávat zvýraznění, obrázky, odkazy apod. Navíc od současné verze 6 disponuje plnohodnotným exportem do formátu MS Word.

Oproti Adobe Acrobatu má také jednu zásadní výhodu – kromě desktopu si jej můžete pořídit i ve verzi pro iOS zařízení a výsledky své práce synchronizovat prostřednictvím datového úložiště iCloud či Dropbox. Troufám si říci, že to za ty peníze stojí.

Odkaz na web projektu

PDFpen 6 na Mac App Store (54,99 EUR)

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar