Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

Clear – elegantní todo list

Vložil na 25.6.2013 – 12.00 Žádný komentář

Aplikací pro správu todo listu nebylo snad nikdy více než v posledních dvou letech. GTD a time management zažívají silný boom a vývojáři proto nezahálí. Dnes si jeden takový program ukážeme.

Aplikace Clear si získala pozornost veřejnosti již počátkem roku 2012. Naprosto unikátní forma ovládání a správy todo listu, zobrazování úkolů formou heat mapy a jednoduché ovládání pomocí několika gest, to si zkrátka zasloužilo pozornost a o Clearu se tak psalo doslova všude.

Je to přitom naprosto zasloužené – podobně ovládaná aplikace tu do té doby nebyla a způsob zobrazování jednotlivých úkolů v již zmíněné formě heat mapy (nejdůležitěší úkoly červeně, méně důležité ve světlejších odstínech až ke světle oranžové) byly zkrátka unikátní.

clear-1

Jedna věc ale chyběla – propojení s Macem a možnost synchronizace. Právě to nakonec odsunulo Clear na druhou kolej a prvotní nadšení z krásného projektu rychle přešlo v nezájem. To se však v současné době konečně mění. Clear totiž uvedl i desktopovou verzi svého todo manažera pro Mac s možností synchronizace prostřednictvím iCloudu. Svůj todo list tak můžete mít stále aktuální a pracovat s ním na všech Apple zařízeních.

clear-2Ovládání je u desktopové verze velmi podobné, jen zvolená gesta se s ohledem na jiné parametry přístroje, pochopitelně liší. Člověk si ale velice rychle zvykne a ovládání desktopového Clearu se pro vás brzy stane přirozeností.

Odkaz na stránky projektu

Clear pro iPhone na iTunes Store (1,79 EUR)

Clear pro OS X na Mac App Store (8,99 EUR)

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar