Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

Z iTunes Store staženo 50 miliard aplikací

Vložil na 16.5.2013 – 12.00 Žádný komentář

Sotva po dvou týdnech od vyhlášení soutěže byla pokořena hranice 50 miliard stažení z mobilního obchodu s aplikacemi, iTunes Store. Co získá výherce?

Když jsme před dvěma týdny informovali o souteži, kterou Apple vyhlásil, netušili jsme, že bude konec tak brzy. Čekalo se na 50miliardtý download aplikace z prostředí internetového obchodu s aplikacemi, iTunes Store, který je přístupný ze všech mobilních jablečných zařízení.

Původní odhady hovořily o tom, že k překonání této krásné kulaté hranice dojde někdy v horizontu čtyř až šesti týdnů. Nakonec ale stačily pouhé dva. Apple odpočet ukončil včera, 15. května a výherce, jehož jméno zatím nebylo zveřejněno, získá šek na nákup v iTunes Store v celkové hodnotě $10.000 USD (asi 200.000 Kč). Dalších padesát uživatelů, kteří si stáhli aplikace bezprostředně po něm, pak získá šek na částku $500 USD (asi 10.000 Kč).

Určitou zajímavostí je, že k dosažení prvních 25 miliard bylo zapotřebí necelých čtyř let. Stažení dalších 25 miliard pak ale trvalo jen něco málo přes rok. V současné době se z iTunes Store stáhne více než 50 milionů aplikací za den a toto číslo strmě narůstá.

Apple všem svým uživatelům poděkoval pěkným vzkazem napsaným v aplikaci Paper.

app_store_50_billion

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar