Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

Moom – udělejte pořádek ve svých oknech

Vložil na 14.5.2013 – 12.00 Jeden komentář

Hromada otevřených oken, neustálé přepínání mezi nimi a potřeba souběžného sledování obsahu dvou různých oken aplikací. Přesně tyto problémy řeší skvělá aplikace s tajemným názvem Moom.

Program Moom je pojmenován dle svých vlastností – Move & Zoom. Díky němu si totiž konečně uděláte pořádek ve spoustě oken otevřených na ploše.

Po instalaci programu se pod ikonkou se zeleným plusem u každého okna usídlí menu, které se objeví při najetí na tuto ikonku myší. V něm vidíme možnosti základního pozicování – vlevo, vpravo, nahoru, dolů a na celou obrazovku. Volitelně si také můžeme zapnout podporu speciálního grid režimu, který „rozseká“ obrazovku na hromadu sektorů a my pak jen myší označíme, který sektor chceme využít. Do jeho parametrů se pak velikost ativního okna aplikace přesně upraví.

moom-1Je to mnohem užitečnější a praktičtější, než se na první pohled může zdát. Díky Moom si můžete velice snadno srovnat více oken na obrazovce tak, aby se nepřekrývala a poskytovala vám maximální přehled o tom, co právě potřebujete. To je užitečné například při porovnání textů, překreslování nebo souběžném sledování sociálních sítí či instantmessengerů a webu.

moom-4Práce s Moom je velice snadná, vše se ovládá pouhým najetím na tlačítko plus v levém horním rohu aktivního okna. V případě, že se pak chcete vrátit do výchozího rozměru okna, jednoduše stiskněte Revert to Original Dimensions a je to.

moom-5V případě potřeby lze také nastavit klávesovou zkratku, s jejíž pomocí umístění okna na obrazovce provedete manuálně na klávesnici. Popravdě, tento postup mi příliš nevyhovuje a využití myši vnímám jako mnohem praktičtější. Ale třeba tuto funkci oceníte.

Moom je k dispozici v Mac App Store, avšak tento prodejní kanál nebude dále ze strany vývojářů podporován a soustředí se tak pouze na vlastní web. Chcete-li si tedy Moom pořídit, za 10 USD tak můžete učinit přímo na stránce projektu.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar