Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce, Vybíráme

iPad může vypnout kardiostimulátor

Vložil na 10.5.2013 – 10.00 Žádný komentář

Teprve čtrnáctiletá fanynka společnosti Apple a věrná uživatelka jejích produktů, Gianna Chien, zjistila, že tablety iPad mohou nechtěně vypnout kardiostimulátor.

Příčinou, která představuje potenciální ohrožení pacientů s kardiostimulátory, jsou magnety, které Apple začal do iPadu montovat od jeho druhé generace. Ty slouží k uchycení krytu Smart Cover.

K situaci, v níž může k vypnutí kardiostimulátoru dojít, stačí, aby byl iPad položen na hrudník osoby vybavené kardiostimulátorem. K zastavení kardiostimulátoru stačí působení magnetického pole či elektrické energie. Právě první zmiňovaná varianta tedy přichází do úvahy.

Reálné nebezpečí hrozí například tehdy, když člověk usne s iPadem na hrudi a magnetické pole tak na kardiostimulátor aktivně delší dobu působí. Samozřejmě také musí dojít k tomu, že iPad bude na oblast kardiostimulátoru umístěn přesně tou oblastí, která magnety obsahuje. Pravděpodobnost takové nehody tedy není příliš velká, avšak nulová také ne.

Gianna Chien prezentovala svůj objev ve vědecké soutěži a přestože nevyhrála, její příspěvek získal ohromný ohlas a bude jej mj. opakovat na kongresu kardiologů v Denveru, kterého se zúčastní více než 8.000 expertů na choroby srdce z celého světa.

gianna-chien

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar