Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce, Vybíráme

Budou nové produkty až na podzim?

Vložil na 1.5.2013 – 12.00 Žádný komentář

Tim Cook, současný CEO společnosti Apple, se vyjádřil, že nové produkty Apple představí na podzim letošního roku. Znamená to, že si na iPhone 6 ještě půl roku počkáme?

Apple oznámil finanční výsledky za uplynulý kvartál a přestože prodeje tabletů iPad byly o něco vyšší než předpovídali analytici, došlo k mírnému propadu a nižším celkovým prodejům. Hodnota akcií Apple také víceméně stagnuje, i když v posledních dnech vykazuje nepatrný růst.

Vše by ale mohly změnit nové generace telefonu iPhone a tabletu iPad, které jsou už netrpělivě očekávány širokou veřejností. Právě touto dobou totiž Apple vždy uváděl nové generace svých výrobků.

Nyní se však Tim Cook vyjádřil v tom smyslu, že Apple chystá přelomové produkty na podzim letošního roku. Je velmi pravděpodobné, že půjde o novou generaci telefonu i tabletu, stejně jako zřejmě i o inovaci celé řady laptopů MacBook. Je ale šance, že se něčeho dočkáme již nyní?

Stručně řečeno – ANO. Chystá se konference WWDC, která proběhne v červnu. Zároveň mnoho konkurentů chystá v tomto termínu uvedení nových modelů svých od Apple okopírovaných přístrojů. Tim Cook by byl tedy sám proti sobě kdyby uvedení alespoň mírně inovovaných produktů pozdržel až na letošní podzim.

Apple navíc v uplynulých letech vždy uváděl produkty v půlročním cyklu, tedy právě kolem června a listopadu. Dá se tedy usuzovat, že alespoň k evoluci současného iPhone 5 na „iPhone 5S“ dojde. Jakých novinek se ale přesně dočkáme, to ukáže až čas.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar