Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

aText – pomocník pro rychlost a efektivitu

Vložil na 29.5.2013 – 12.00 Žádný komentář

Nejrůznějších zkracovačů a roztahovačů textu existuje mnoho. Slouží k zefektivnění psaní často se opakujících výrazů v textu. Dnes vám dáme tip na ten asi nejlepší.

aText je celkem jednoduchý program, který si vaši pozornost získá svou elegancí. Jeho smysl je jednoduchý – a dlužno říci, že nikterak originální nebo nový – nahrazuje zkratky často se opakujících výrazů v textu za plnohodnotné sdělení.

Typicky – loučíte-li se v každém e-mailu textem „S pozdravem“, můžete si navolit jako zkratku „spz“ a aText ji vždy automaticky v textu (v e-mailech i kdekoliv jinde) nahradí plným zněním.

atext-1Na rozdíl od jiných však aText disponuje také pokročilejšími funkcemi. Dokáže si poradit s vkládáním formátovaného textu, obrázů, pohlídá za vás velikosti písmenek na začátku věty nebo umožňuje snadno vložit aktuální datum. Poradí si ale dokonce i s programováním a skriptovacími jazyky, pro něž má přímo integrovanou podporu a stane se tak skvělým pomocníkem vývojářů.

atext-2To vše je navíc podpořeno synchronizací prostřednictvím cloudové služby Apple iCloud, Dropbox, Google Drive či SkyDrive. Co víc si ještě přát?

Stránky projektu

aText v Mac App Store (4,49 EUR)

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar