Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce, Vybíráme

Jednoduchá oprava tlačítka Home

Vložil na 10.4.2013 – 12.00 Jeden komentář

Jakmile svůj iPhone či iPad delší dobu používáte, ztrácí tlačítko Home schopnost rychlé reakce a vyžaduje stále větší tlak prstů. Máme pro vás tip jak vše jednoduše „opravit“.

Home button, tedy hlavní tlačítko telefonu iPhone a dalších iOS zařízení z dílny Apple, je jedním z kritickým prvků, které jsou vystaveny největšímu namáhání a opotřebování. Jako takový se navíc zanáší prachem a bývá častým problémem, s nímž uživatelé chodí do servisů.

Ne vždy je ale na vině skutečné zanešení obvodů nebo opotřebování tlačítka. Někdy stačí velmi málo – pouze reaklibrovat jeho citlivost. Home button se pak chová takřka stejně jako u nového telefonu.

Problém je, že Apple postup rekalibrace nikde neuvádí, a tak se v případě problémů s tlačítkem uživatelé rovnou obrací na servis. Řešení je přitom tak snadné.

Tak tedy:

1) Spusťe jakoukoliv aplikaci ve vašem telefonu.

2) Držte vypínací tlačítko do doby, než se objeví slider pro vypnutí.

3) Poté jemně stlačte Home button a držte tak dlouho, dokud se telefon opět nepřepne na plochu (chvíli to trvá a navíc jako první se telefon přepne zpět do spuštěné aplikace – proto vydržte).

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar