Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

CleanMyMac aneb vyčistěte nepořádek

Vložil na 3.4.2013 – 12.00 2 komentářů

Používáte-li svůj Mac už delší dobu, můžete na něm sledovat zpomalování rychlosti, upadající výkon a ubývající prostor na disku. Jak si s těmito neduhy poradit?

Předně je třeba říci, že nejde o nic jiného, než standardní „smetí“. Když například odinstalujete nějaký program, řada jeho knihoven a nakešovaných dat v systému nadále zůstává pro případ, že byste se v budoucnu rozhodli program znovu nainstalovat a pokračovat tam, kde jste přestali.

Podobně dochází k situacím, kdy si na disku uživatel pokouší udělat pořádek a výsledkem je, že například své fotografie zduplikuje, stejné písničky má uložené ve více adresářích nebo na disku zbytečně udržuje kopii všech stažených iOS aplikací z iPhone/iPadu.

Jedná se o spoustu malých drobností, které když se sečtou a poskládají vedle sebe vytvoří hrůzný obraz dokládající upadající stav vašeho počítače. A buďme rádi, že je na Macu userspace od systému poměrně dobře oddělený, některé jiné systémy jsou na tom mnohem hůř.

cleanmymac-3

Co si ale počít, když chceme svůj počítač dostat znovu do kondici? Chceme se zbavit duplicitních dat, vyčistit nepotřebného zálohy a cache, zbavit se stažených iOS aplikací a navrátit Macu jeho původní rychlost a systémový výkon?

Právě zde přichází na řadu CleanMyMac od firmy MacPaw – nástroj, který se stal synonymem pro úklid v operačním systému OS X.

Díky CleanMyMac můžete snadno odstranit nepotřebná a duplicitní data nebo některé zbytečné součásti operačního systému (například desítky jazykových lokalizací OS X, které zabírají nemalé místo na disku).

cleanmymac-2

Ovládání programu je velice jednoduché a zcela intuitivní. Po spuštění se objeví nabídka několika možností, z nichž si vyberete tu, která vás zajímá. Automatic Cleanup je asi nejlepším začátkem – spustíte tlačítko Scan a necháte se překvapit výsledkem. Poté se již rozhodnete čeho se chcete zbavit a co z objeveného balastu si případně ponecháte.

CleanMyMac ale umí i jinou věc než pouze pasivní vyhledávání a následné odstranění zbytečných dat. Dokáže také kvalitně a opravdu kompletně odinstalovat a odstranit aplikace. Už neprovádějte odinstalování přetažením do koše, svěřte se CleanMyMac. Ten totiž zajistí, že ze systému zmizí skutečně všechno. Nebudou vás tedy strašit pozůstatky v podobě nejrůznějších knihoven a souborů cache.

cleanmymac-1

To vše lze i zautomatizovat. CleanMyMac dokáže své funkce integrovat do systému tak, aby když například do koše přesunete větší objem dat nebo nějakou aplikaci, došlo k jeho spuštění a odstranění příslušných položek se provedlo kvalitně a precizně.

Díky všem těmto unikátním funkcím se z CleanMyMac stane skvělý pomocník pro běžnou údržbu vašeho systému.

Stránky projektu (cena€ 39.95 EUR/1 Mac)

Hodnocení - 5 bodů

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar