Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

Zahoďte TimeMachine, přichází ChronoSync

Vložil na 13.3.2013 – 12.00 Žádný komentář

Možná i vám se stává, že TimeMachine, softwarové řešení od Applu pro zálohování systému, občas nefunguje nebo nedostačuje vašim nárokům. Dnes si představíme skutečného krále backupu na Mac OS X.

TimeMachine především v posledních měsících, po uvedení verze OS X 10.8.2, začala dělat mnohým uživatelům problémy s načítáním a spouštěním zálohování. Ať už mezi tyto uživatele patříte nebo ne, jistě chcete mít svá data ochráněná a kvalitně zazálohovaná. A právě zde přichází na řadu ChronoSync.

Na rozdíl od TimeMachine nemá problémy se spouštěním a především umožňuje celý proces zálohování customizovat a nadefinovat přesně dle vašich potřeb a požadavků.

chronosync-1Zvládá mnoho úkolů, ne tedy jen standardní zálohování. Můžete si například nastavit synchronizaci dat v počítači s externím diskem nebo dokonce s jiným Macem, k němuž se vzdáleně připojíte. Už toto je oproti TimeMachine podstatná novinka.

Dále můžete samozřejmě běžným způsobem zálohovat, ovšem narozdíl od uzavřeného formátu TimeMachine je celá záloha plně přístupná ve všech systémech, takže se k datům snadno dostanete i pod Windows 7 či Linuxem.

A konečně pro mně nejzajímavější možnost – můžete si vytvořit přímo bootovatelnou zálohu systému. To znamená, že dojde ke kompletnímu backupu disku a nastavení veškerých oprávnění tak, aby bylo možné z nového zálohovacího disku v případě potřeby ihned nabootovat a pokračovat v práci tam, kde jste na shořelém starém disku skončili.

chronosync-2ChronoSync samozřejmě zvládá nejrůznější nastavení, takže si můžete přesně určit, které složky budou nebo nebudou zálohovány, jaké podmínky musí platit atd. Zkrátka celý proces zálohování si můžete plně upravit dle svých potřeb.

Právě široká nabídka funkcí je také tím, co z ChronoSync činí na jednu stranu geniálního pomocníka pro univerzální nasazení v oblasti backupu, ale i strašáka pro všechny, kdo dosud nezálohovali a v této oblasti se příliš neorientují.

chronosync-3Osobně mohu říci, že jsem TimeMachine vyměnil za ChronoSync už před nějakým tím měsícem a nelituji. Kvalita a hloubka záloh je totiž nesrovnatelně větší. To jediné, co – zatím – ChronoSync neumí, je správa historických stavů systému, resp. jednotlivých v čase vedených záloh na zálohovacím disku. Na druhou stranu – kolikrát jste obnovovali jinou zálohu než poslední funkční?

Stránky projektu

Cena: $ 40 USD (včetně doživotních aktualizací)

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar