Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

Postbox – neskutečný mail

Vložil na 6.3.2013 – 12.00 Žádný komentář

Možná i vám přestává standardní klient pro zpracování elektronické pošty v Mac OS X stačit a hledáte náhradu. Pak pro vás dnes máme jeden skvělý tip.

Výchozí e-mailový klient Mail.app nabízí mnoho důležitých funkcí, které naprosto postačují ke spokojenosti většiny uživatelů. A jestliže jste s ním spokojeni a nenapadá vás důvod, proč odcházet jinam, pak je to zcela v pořádku. Jakmile ale začnete pracovat s velkými objemy pošty a řešit delší konverzace v rámci jednoho tématu, pak má Mail.app slabiny a je na čase hledat náhradu.

Postbox je skvělým mailovým klientem pro e-mailové „power usery“, tedy pro ty, kterým standardní Mail.app nedostačuje. Důvody přitom mohou být mnohé.

postbox-1

Tím nejčastějším je nepohodlná (a značně omezená) správa více identit, malé možnosti třídění a tagování zpráv či absence propojení klienta se sociálními sítěmi a dalším multimediálním obsahem.

postbox-5Právě tyto, ale i mnohé další, problémy Postbox efektivně řeší. Mnozí jej připodobňují k současnému MS Outlook, který se po mnoha a mnoha verzích konečně dopracoval do stádia, kdy nabízí efektivní background pro manažery či správu kalendářů v týmech apod. Postbox však ještě zdaleka takovou funkční výbavou jako Outlook nedisponuje, ale to je vlastně nakonec i dobře – nabízí dostatek efektivních funkcí v rámci napohled minimalistického designu a ergonomického řešení.

postbox-4

Postbox také mnohem efektivněji řeší dlouhé konverzace, které se táhnou v dlouhatánských vláknech. Zkrátka a dobře, někteří si pletou e-mail s chatem a mají potřebu jej podle toho používat. Výsledky pak nebývají příliš dobré a přehlednost mizí. Postbox nabízí velice efektivní a příjemnou práci s takovými dlouhými zprávami a velice příjemné procházení celých vláken.

postbox-3Zmínil jsem však také podporu externích nástrojů a multimediálních úložišť. Právě na to je Postbox expert. Ve své současné verzi skvěle integroval možnosti GMailu, s nímž velice úzce a dobře spolupracuje. Využívá jak pokročilé možnosti tagování zpráv, tak i napojení na externí služby. Svého klienta si tak můžete provázat například s Evernote nebo cloudovým úložištěm Dropbox.

postbox-2

Nevýhody má Postbox snad jenom dvě (tedy alespoň z mého hlediska). Tou první je, že nedisponuje českou lokalizací svého rozhraní a druhou je pak cena – jedná se totiž o komerční produkt, což v záplavě jiných řešení (například Mozilla Thunderbird) není zrovna plus. Na druhou stranu je ale cena příznivá a od koupě tak vážného zájemce neodradí.

Stránky projektu
cena: $ 9,95 USD (asi 200 Kč)

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar