Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

Scrivener: Konečně pořádný editor

Vložil na 6.2.2013 – 12.00 Žádný komentář

Najít elegantní a efektivní textový editor pro tvorbu delších textů není jen tak. Obvykle se totiž v delších textech člověk rychle ztratí. Scrivener ale nabízí řešení.

Nástroj Scrivener je určený pro všechny, kdo se zaměřují především na tvorbu delších textů, ať již jde o delší strukturované články nebo knihy či diplomové práce. Autorům těchto literárních skvostů pak nabízí pohodlí nesrovnatelně větší než jiná řešení.

Samotní tvůrci aplikace o ní hovoří nejen jako o textovém editoru, ale i jako nástroji projektového managementu. Spojuje v sobě všechny potřebné nástroje, na které jste při tvorbě delších textů zvyklí a míváte je otevřené v dalších oknech či poházené kolem klávesnice. Nyní máte vše – lístečky s upomínkami, poznámky k rešerším apod. v jednom programu.

scrivener-1Scrivener vám umožní texty nejen efektivně psát, ale dále je členit, organizovat a upravovat. To vše s maximální mírou pohodlí. Text si totiž snadno rozdělíte do útvarů, s nimiž pracujete samostatně. Tyto útvary pak můžete libovolně přeskupovat v rámci celku, jednotlivě upravovat nebo si prohlédnout a uložit hotový výsledek.

scrivener-3Velkou předností programu Scrivener je i možnost exportu výsledného textu do celé řady široce používaných formátů. Nechybí pochopitelně PDF, DOC/DOCX nebo ODT, ale je možné exportovat výsledné projekty také do formátu pro FinalDraft (nástroj používaný scénáristy) či nejrozšířenějších mobilních formátů (mobi, epub).

scrivener-2Díky aplikaci Scrivener získá vaše tvorba další rozměr. Naučíte se pracovat efektivněji a tvořit knihy nebo rozsáhlejší texty mnohem lepším způsobem než jaký nabízejí „konvenční“ textové editory jako MS Word, Pages nebo LibreOffice, jež nerozlišují mezi psaním krátkého dopisu a dlouhé knihy.

Stránky projektu (cena $45 USD)

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar