Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

Pixelmator: Skvělá alternativa k Photoshopu

Vložil na 15.2.2013 – 12.00 2 komentářů

Nejpopulárnějším grafickým editorem dnešní doby je bezpochyby Adobe Photoshop. My vám ale představíme jednu velice kvalitní a mnohem levnější alternativu, kterou jistě oceníte.

Adobe Photoshop je skvělý nástroj, který se stal jasným favoritem všech profesionálních grafiků pro úpravu fotografií a tvorbu webové grafiky. Jeho cena je však poněkud vysoká a pro amatéry nebo méně movité profesionály představuje značnou zátěž. Objevila se proto celá řada alternativ, například zdarma šířený GIMP, které se snaží určitý podíl Photoshopu „vykousnout“ a nabídnout uživatelům alternativu. Zdaleka ne všechny jsou však, co se funkční vybavenosti týče, alespoň z desetiny s Photoshopem srovnatelné.

pixelmator-1Jedna zásadní výjimka však přeci jenom existuje. Je jí Pixelmator. Tento geniální nástroj je pro většinu úkonů s Photoshopem naprosto srovnatelný a v některých možná dokonce o něco lepší. Tím, že je navržen cíleně pro Mac OS X totiž naplno využívá jeho schopnosti. Navíc plně podporuje současný trend Retina displejů, které se objevují na nových modelech MacBooků.

Výhodou Pixelmatoru je také přímá integrace s datovým úložištěm iCloud, kam můžete své výtvory a rozpracované projekty ukládat a mít je tak přístupné ze všech vašich zařízení.

pixelmator-2Pixelmator nabízí skvělé možnosti pro precizní retušování fotografií, tvorbu ilustrací a vylepšování obrázků stejně jako editaci standardní webové grafiky. Jeho uživatelské rozhraní je velice ergonomické a skutečně příjemné, přičemž v mnohém koresponduje právě s Photoshopem, čímž může značně usnadnit přechod.

Do výbavy aplikace standardně patří také 150 skvělých filtrů, díky nimž své fotografie můžete dále upravit a dát jim docela nový vzhled a nádech.

Samozřejmostí je také podpora celé řady grafických formátů. Můžete tak pracovat (tedy otevírat i ukládat) projekty v PSD, TIFF, JPEG, PNG, PDF a mnoha dalších grafických formátech. Podporuje samozřejmě i vrstvy, a to jak ve vlastních formátech, tak i v importovaných souborech Photoshopu.

pixelmator-3Zajímavostí je také přímá podpora importu a exportu fotografií do iPhoto a Aperture nebo možnost snadné publikace výsledků vašeho snažení na sociálních sítích (Flickr. Twitter a Facebook).

Sečteno a podtrženo, Pixelmator nabízí za skvělou cenu téměř všechny možnosti korunovaného krále grafických editorů, Photoshopu, avšak v podobě ryze Macovského řešení se všemi klady, které tento přístup přináší a s řadou možností pro export výsledné práce tak, aby bylo možné s ní dále pracovat i na jiných platformách a v jiných editorech.

Stránky projektu

Pixelmator na Mac App Store (nyní akční cena € 13,99 EUR)

Hodnocení - 5 bodů

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar