Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

Nový iOS & Nové iTunes

Vložil na 20.2.2013 – 12.00 Žádný komentář

Apple sice stále odkládá uvedení nové verze svého desktopového operačního systému, avšak na mobilní iOS rozhodně nezapomíná. Právě jsme se dočkali několika aktualizací.

I když by jistě mnozí stejně jako já ocenili spíše aktualizaci OS X Mountain Lion na novější 10.8.3 (původně avizovanou na prosinec 2012), zatím si musíme ještě chvilku počkat. Snad ale ne příliš dlouho…

Prozatím jsme se však dočkali další aktualizace desktopových iTunes a nové verze mobilního operačního systému iOS. V obou případech se jedná spíše o kosmetické změny a úpravy, ale rozhodně potěší.

Nová verze iTunes, tedy 11.0.2, v první řadě opravuje řadu odhalených potíží s předchozí verzí. Část z nich souvisí s bezpečností a část s výkonem. Celkově by nyní měla být aplikace svižnější.

Hlavní inovací je však vylepšení práce s většími hudebními archivy. Jestliže bez iPodu neuděláte ani ránu a na Macu vám nejvíce místa zabírají MP3, měli byste rychle upgradovat. Nová verze iTunes vám totiž umožní lepší třídění (podle žánrů, interpretů a podle skladatelů) i obecně lepší manipulaci s většími hudebními knihovnami.

Aktualizace je dostupná prostřednictvím desktopové aktualizační služby Aktualizace softwaru či v anglickém prostředí a na starších systémech Software Update.

Kromě iTunes se však objevila také minoritní aktualizace mobilního systému iOS. Nová verze, 6.1.2, opravuje především chybu v kalendáři Microsoft Exchange, která měla za následek zvýšení síťové aktivity a následné rychlejší vyčerpání baterie telefonu.

Pro naše končiny nejde o nikterak zásadní update, avšak pro klid duše je jistě dobré aktualizovat. Na nový major update na verzi 6.2 si však budeme muset ještě nějaký pátek počkat.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar