Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

MailMate: Mailový profesionál

Vložil na 1.2.2013 – 12.00 Žádný komentář

Výchozí e-mailový klient Mail.app v Mac OS X je skvělý, flexibilní a rychlý, avšak má několik drobných omezení. Představíme si proto jedno značně pokročilejší řešení.

MailMate patří v dnešní době k nejsilnějším hráčům na poli profesionálních e-mailových klientů pro desktopovou platformu Mac OS X. Oproti výchozímu klientovi Mail nabízí mnohem více funkcí, provázání se sociálními sítěmi a pokročilé možnosti třídění. Je ale tím vhodným právě pro vás?

Výchozí Mail se vyznačuje elegancí a jednoduchostí, která je pro aplikace z dílny Apple typická. Navíc funguje skvěle a díky mnoha rozšířením, za všechny jmenujme alespoň MailTags, nabízí i modulární systém expanze vlastních funkcí. Jakmile ale potřebujete od Mailu něco víc, zjistíte, že přestává stačit.

Typickým „problémem“ je absence jednoduchého a stále rozšířenějšího Markdown jazyka. Díky němu můžete snadno tvořit elegantní maily v plné kompatibilitě s HTML. Máte-li tedy potřebu tvořit HTML e-maily, že. V případě některých marketingových sdělení však tuto možnost jistě oceníte.

Velice zajímavou možností je také použití dynamických podpisů. V nich můžete nadefinovat proměnné, které se na základě určitých podmínek upravují a výsledek je tak v různých situacích odlišný. Skvělé. Stejně jako nejrůznější upravitelné formy notifikace ukazující v podobě tray ikony počet došlých e-mailů.

Samozřejmostí je zde podpora více schránek a nativní podpora šifrování a podepisování za pomoci SSL/TLS certifikátů. V dnešní době, kdy je možné si zařídit osobní certifikát zdarma, je to skvělá věc.

MailMate pořídíte za $ 29.99 USD. V případě, že používáte jen základní funkce Mailu, nemá pro vás tato investice příliš smysl. Jestliže je e-mail váš život a používáte desítky účtů s různými SSL certifikáty, pak by možná stála za úvahu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar