Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

iCON Business: Apple ve firmách

Vložil na 11.2.2013 – 12.00 Žádný komentář

Nezávislá konference iCON Business, která se uskuteční 15. února 2013 v Národní technické knihovně v Praze, představuje pro zájemce z řad podnikatelů a managementu firem unikátní příležitost získat informace o možnostech využití trhu, který Apple formuje, nebo nasazení jeho nástrojů a zařízení ve firmách.Zásadní součástí programu budou prezentace v Česku dosud nepublikovaných dat z nejnovějších průzkumů o efektivitě a způsobech využití produktů Apple v podnikání.

Jako hlavní zahraniční host na konferenci iCON Business vystoupí Horace Dediu, mezinárodně uznávaný analytik a konzultant společnosti Asymco, expert na trh mobilních zařízení a jeden z největších světových odborníků na společnost Apple. Vstupenky na konferenci lze zakoupit prostřednictvím http://www.iconprague.com.

Přestože se Apple do nedávna zaměřoval především na koncové zákazníky, jeho řešení postupně pronikají do institucí a firem. Horace Dediu se na tento posun zaměří ve své přednášce. „Apple nenápadně začíná přesunovat svoje priority na korporátní trhy. Konkurenci to ještě úplně nedochází, ale tak jako u ostatních klíčových produktů nebo směrů, kterými se Apple ubral – jako jsou například iPhone, iTunes nebo iPad, se může stát, že se vzpamatují až ve chvíli, kdy jim výrazně zmizí tržní podíl,“ říká Dediu.

A dnes už nejde pouze o počítače. Tablet patří mezi nejpoužívanější manažerský nástroj současnosti. „iPad je nejpoužívanější tablet na světě, a to i v korporátní sféře. Ale rozhodnutí, zda si pustit do firmy Apple – ať už na úrovni produktů nebo služeb pro uživatele této značky, nebývá v kompetenci IT podpory, ale většinou už managementu. Nasazení této platformy je změnou celé korporátní filosofie,“ říká další z přednášejících Petr Mára, certifikovaný školitel pro Apple, který se na iCON Business bude věnovat nejen integraci Apple platformy do firmy, ale také využití těchto produktů v rámci efektivity.

K dalším významným českým i zahraničním hostům konference patří kromě Petra Máry např. autor knihy Apple: Cesta k mobilům Patrick Zandl, senior výzkumný analytik telekomunikační divize IDC Matthew Marden, dále Bronislav Kvasnička z TNS AISA, nebo idea maker Marek Prchal.

„Chceme firmám ukázat, jaké příležitosti pro byznys se ve využití produktů s platformou Apple nabízejí,“ říká Jasna Sýkorová, programová ředitelka konference iCON Business. „Z vlastní zkušenosti vím, že firmy tyto příležitosti velmi intenzivně vnímají, ale je pro ně složité dostat se k rozhodujícím datům o velikosti trhu nebo k informacím, jak postupovat,“ doplňuje Sýkorová.

Podrobný program a témata diskusních příspěvků, informace o registracích, objednávkách a prodeji vstupenek na iCON Business jsou k dispozici na www.iconprague.com.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar