Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

Čekání na M-Liona aneb co je špatně?

Vložil na 8.2.2013 – 12.00 Žádný komentář

Aktualizace OS X Mountain Lion 10.8.3 na sebe nechává nezvykle dlouho čekat. Kde je problém a jak dlouho ještě budeme nuceni čekat než jej Apple konečně vypustí do světa?

Poslední major update desktopového systému OS X 10.8 „Mountain Lion“ vydal Apple již v říjnu loňského roku. Verze 10.8.2, kterou od té doby můžeme používat jako nejnovější, však vykazuje mnohé problémy a nedostatky.

Tím hlavním jsou problémy s AirPlay u některých zařízení, nefunkční zálohování Time Machine pro určité konfigurace a celá řada menších, ale i tak vážných, problémů.

Dalo by se proto čekat, že Apple vydá další aktualizaci co nejrychleji a objevené problémy odstraní. Samotní představitelé společnosti již novou verzi v podobě několika release candidate a beta verzí vypustili na podzim loňského roku a očekávalo se, že finální release bude proveden ještě v prosinci 2012. Nestalo se tak.

Důvodem jsou podle našich informací zejména další problémy s AirPlay a novým systémem FusionDrive, na něž se mají vývojáři v dalších testech zaměřit. Právě proto Apple vypustil již v pořadí desátou betaverzi, která – jak můžeme doufat – by mohla být již poslední.

Půjde-li tedy vše dobře, dočkáme se OS X 10.8.3 ještě v průběhu února. A když ne, nevyplatí se, páni programátoři, vývoj 10.8.3 rovnou zahodit a uspíšit release verze 10.9? :-)

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar