Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

Billings – pomocník nejen v podnikání

Vložil na 11.12.2012 – 12.00 3 komentářů

Sháníte užitečný program pro správu a vystavování faktur, přehled zákazníků, objednávek a financí? Pak pro vás máme jeden užitečný tip. Aplikaci Billings!

Billings je typickým příkladem moderní aplikace s lehkým a svěžím designem, která zaujme na první pohled. Už na ten druhý ale dokáže zaujmout i svými zajímavými funkcemi a vyspělou ergonomií.

Hlavním úkolem Billings je usnadnění vystavování a správy vydaných faktur. Právě to můžete prostřednictvím této nativní aplikace pro Mac OS X velice snadno zprocesovat. Navíc tak získáte vlastně plnohodnotný účetní systém za pár korun. Kromě faktur totiž umožňuje i přehlednou správu účtů a zákazníků.

Billings - interface

Billings si evidentně neklade za cíl konkurovat velkým profi řešením na úrovni podnikového účetnictví, avšak pro jednoduché úkoly a podnikavé start-up podnikatele může být užitečným a neocenitelným pomocníkem.

Veškeré aplikace tohoto charakteru jsou vždy značně omezeny regionem, pro který jsou určeny. Výhodou Billings, právě i s ohledem na jeho uživatelskou přívětivost, je snadná integrace a upravitelnost jednotlivých náležitostí. Snadno tak navolíte potřebnou měnu, upravíte odpovídající jednotky míry a váhy či přepíšete a doplníte textové boxy a položky, které potřebujete.

Billings - nastavení

Dalším z plusů aplikace Billings pak je její iOS verze pro mobilní zařízení značky Apple. Zde totiž existuje program Billings Touch, z něhož můžete svým klientům snadno vystavovat a odesílat faktury přímo z iPhone. Vše, co na Billings Touch provedete, můžete také snadno synchronizovat do desktopové verze.

Nicméně zde se dostáváme snad k jedinému drobnému problému a nedostatku, na nějž jsem za celou dobu používání Billings narazil – k tomu, aby Billings Touch byl skutečně funkčním pomocníkem, musíte dokoupit v rámci in-app purchase rozšíření na plnou verzi, které vás přijde na € 13.99 EUR. Aplikace samotná je zdarma, ovšem v základní verzi je téměř k ničemu.

Billings - přehledy

Na můj vkus tedy nejde o úplně nejlépe zvolený cenový model. Ale nevadí, za těch pár EUR to jistě stojí. Billings – a zvláště pak ve spojení s Billings Touch – jsou skvělým pomocníkem pro každého začínajícího podnikatele nebo freelancera. Za podobnou cenu jen obtížně seženete srovnatelné řešení.

Hodnocení - 5 bodů

Billings
stránky projektu
cena: $ 31,99 USD

Billings Touch
odkaz na iTunes Store
cena: zdarma (€ 13.99 EUR in-app rozšíření na full verzi)

3 komentářů »

  • Jiří napsal:

    No ten touch nechápu za 14 eur je to pěkně drahý. Ale jinak to nevypadá úplně zle.

  • redakce napsal:

    Troufám si říci, že Billings za ty peníze opravdu stojí. Řešení Billings Touch je podle mě ospravedlnitelné – základní funkce zdarma a kdo chce program opravdu naplno využít, rád si 13.99 EUR připlatí. Není to zase tolik a za ten komfort, kterým je synchronizace s desktopem a zároveň možnost vystavovat a odesílat faktury kdykoliv a kdekoliv, to zkrátka, dle mého názoru, stojí.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar