Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

Siri se brzy dočká nových jazyků

Vložil na 21.11.2012 – 12.00 Jeden komentář

Apple hledá nové talentované lidi do svého týmu pro vývoj hlasové asistentky Siri. Brzy by totiž mělo dojít k dalšímu výraznému upgradu této skvělé funkce.

Siri začínala jako užitečná pomocnice pro anglicky hovořící země. Brzy následovala japonština a posléze i několik dalších jazyků. Mnoho jich však stále chybí.

Apple nyní zveřejnil inzerát, v němž hledá pracovníky do týmu vyvíjejícího právě Siri. Podmínkou je znalost některého z poptávaných jazyků v rovině rodilého mluvčího. Bohužel, čeština v hledáčku Apple stále chybí. Snad se ale dočkáme v některé z příštích aktualizací.

V současné době Apple poptává rodilé mluvčí s výbornou znalostí švédštiny, norštiny, korejštiny, francouzštiny, finštiny, čínštiny, arabštiny, dánštiny a holandštiny. Jak se zdá, půjde o opravdu masivní upgrade současných jazykových možností Siri.

Není se ale čemu divit. Jak totiž v uplynulých dnech problesklo médii, Siri už nebude výsadou pouze mobilních zařízení. Jejích kvalit budou moci využívat i uživatelé desktopu, a to již v nové verzi operačního systému OS X, tedy 10.9. Ten by měl být uveden v průběhu léta 2013.

Kdy se ale dočkáme češtiny, to je zatím ve hvězdách. Snad ale už v další vlně bychom mohli být zastoupeni právě i my. Jsme sice malý trh, ale zájem o Apple a jeho produkty u nás v posledních letech vzrostl mnohonásobně.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar