Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

Hodiny za 400 milionů korun

Vložil na 13.11.2012 – 12.00 2 komentářů

Když se v nové verzi iOS objevila nová ikona hodin, málokdo si této změny na první pohled vůbec všiml. Avšak víte, že tato nová ikona přišla Apple téměř na půl miliardy korun?

Společnost Apple si zakládá na perfektním designu. Ten musí vyniknout nejen u hardware, ale i u software. A kde jinde než v nejprodávanějším operačním systému všech dob, tedy iOS, by toto mělo platit dvojnásob.

Právě proto se Apple rozhodl inovovat ikonu hodin, která se v iOS 6 mění z tradiční jednoduché černé na úplně novou. Vychází však z existujícího designu švýcarských drážních hodin, které již v roce 1944 navrhl tehdejší zaměstnanec železnice SBS, Hans Hilfiker. Později byl design těchto hodin označen newyorským Muzeem moderního umění spolu s londýnským Muzeem designu označen jako ikonický příklad designu 20. století.

iOS 6 hodiny vs. SBS hodinyPrávě strohá jednoduchost, nápaditost a krása se pro tyto hodiny stala typickou. A právě proto po nich Apple také velice rád sáhl. Jak se ukázalo, o vyjednání licence však dopředu nikdo s SBS nejednal. Dodatečně se však obě strany domluvily na licenčním poplatku ve výši $ 21 milionů dolarů, tedy zhruba 400 milionů korun.

To už jsou docela drahé hodiny, co říkáte?

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar