Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

Google Maps zvolna míří zpět do iOS

Vložil na 16.11.2012 – 12.00 2 komentářů

Apple s novým operačním systémem iOS 6 představil vlastní mapové podklady a odstranil Google Maps. Nyní Google intenzivně chystá vlastní iOS verzi svých map pro iTunes Store.

Uvedení nových mapových podkladů do iOS 6 vyvolalo vlnu nevole. Kvalita nových podkladů byla totiž tristní a sám CEO společnosti Apple, Tim Cook, se pak za tuto nízkou kvalitu uživatelům omluvil formou otevřeného dopisu.

Nyní Apple chystá výrazná zlepšení, avšak nezahálí ani Google. Ten byl totiž až do uvedení nejnovější verze iOS výhradním dodavatelem mapových řešení pro Apple zařízení a nyní tento post ztratil. Nechce ale ztratit uživatele jablečné platformy nadobro a chystá proto vlastní aplikaci, kterou si budete moci zdarma stáhnout a nainstalovat přímo z Apple iTunes Store.

O tom, zda Apple umožní zpřístupnění této aplikace koncovým uživatelům se sice vedou spory a vše ukáže až čas, avšak je zřejmé, že Google na nových mapách intenzivně pracuje a v bezproblémové uvedení do online obchodu Apple rozhodně doufá.

Objevují se totiž zprávy, že nová verze Google Maps pro iOS je již ve fázi beta a intenzivně ji testují nejen zaměstnanci Googlu, ale i najatí testeři z celého světa. Ostré uvedení by tak mohlo být reálné ještě do konce letošního roku.

Samotná aplikace by měla nabídnout nejen komfort, na nějž jsme u Google Maps byli zvyklí, ale navíc i celou řadu novinek a vychytávek. Tou hlavní by měla být kvalitní turn-by-turn navigace pro pěší i automobily, která bude v aplikaci integrovaná. Stejný přístup totiž zvolil i Apple u svých nejnovějších mapových podkladů, avšak s ohledem na jejich nízkou kvalitu je i využití navigace prozatím velmi omezené.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar