Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

Tim Cook přiznal chybu a doporučil konkurenci

Vložil na 1.10.2012 – 12.00 Žádný komentář

Problém s novými mapami z dílny Apple je vážný. Uvědomují si to nejen uživatelé a novináři, ale i vedení společnosti Apple v čele s Timem Cookem. Ten oficiálně přiznal chybu.

Že jsou mapy od Applu horší než předchozí verze od Google, na níž jsme si v uplynulých letech již pěkně zvykli, není žádná novinka. Ihned po veřejném vypuštění iOS 6 se právě mapy staly nejvýraznějším terčem kritiků i konkurence.

Vedení společnosti Apple se ale k celé kauze postavilo čelem. Současný CEO, Tim Cook, vydal veřejné prohlášení, v němž přiznává nízkou kvalitu současných mapových podkladů – i když vyzdvihuje jiné prvky nových map, jako je turn-by-turn navigace nebo vektorové zpracování – a doporučuje konkurenční produkty jako vhodnou alternativu.

Dodává zároveň, že Apple velmi intenzivně pracuje na tom, aby se nové mapy velice brzy dočkaly významného zlepšení. Tomu napovídají i kuloární zprávy o tom, že se Apple nyní snaží velmi agresivně přetahovat vývojáře Google Maps, a to současné i minulé. Právě ti mají v současnosti asi největší zkušenosti právě s oblastí budování mobilních map.

Nezbývá tedy než doufat, že se brzy dočkáme významného zlepšení a budeme se moci na jinak dobře pojaté mapy v iOS 6 plně spolehnout.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar