Úvodní stránka » Software, Tip redakce, Vybíráme

ScreenFlow: Ten nejlepší screencast vůbec!

Vložil na 18.10.2012 – 12.00 3 komentářů

Dnes jsme se rozhodli vám po delší době představit jeden velice zajímavý program. Ocení jej všichni, kdo tu a tam potřebují vytvořit kvalitní screencast video.

Screencast není nic jiného než video zachycující obrazovku vašeho počítače. Lepší programy zvládají i nejrůznější efekty nebo paralelní snímání webkamerou – ať už zachycení vás nebo okolí. Výsledkem pak může být krásné produktové video nebo instruktážní klip představující funkce nějakého software.

Své velké uplatnění má screencasting v nejrůznějších webinářích, elektronických kurzech nebo kupříkladu v internetovém marketingu. Co ale jako vhodný nástroj vybrat?

Nabídka je poměrně široká a asi nejznámějším programem je Camtasia nebo pak hojně rozšířený program iShow U. Profesionálové však mnohdy raději sáhnou po něčem, co tak všeobecně známé není (zřejmě i kvůli vyšší ceně), avšak funkcemi obě zmíněná řešení do značné míry předčí – a tím není nic jiného než ScreenFlow.

ScreenFlow (screen)Tento nekorunovaný král screencastingu je nativní aplikací pro Mac OS X (od verze Snow Leopard 10.6.6 výše) a nabízí všechny tradiční funkce, které bychom od screencastingu čekali, stejně jako mnoho dalších. Můžete přidávat mnoho efektů, snadno pracovat s jednotlivými streamy stejně jako například v iMovie nebo Final Cut Pro X a samozřejmostí je zde i možnost paralelního snímání obrazovky a obrazu z webkamery.

Výsledné video je pak možné exportovat v nejrůznějších formátech i kvalitě přímo do služeb jako je YouTube nebo Vimeo.

Hledáte-li něco, s čím se nebudete dlouho učit pracovat a zároveň vaše videa získají punc profesionality, pak je ScreenFlow tím pravým řešením pro vás. I když je jeho cena poněkud vyšší, získáte skvělého pomocníka, který vám v mnohém pomůže. Produktová videa a tutoriály budou díky němu o mnoho lepší než s konkurencí.

Stránky aplikace (s možností stažení trial verze)

Odkaz na Mac App Store ($ 99 USD, resp. € 79,99 EUR)

Hodnocení - 5 bodů

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar