Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

Samsung končí jako dodavatel čipů

Vložil na 16.10.2012 – 12.00 Žádný komentář

Společnost Samsung představuje v současné době hlavního konkurenta Apple. Není proto divu, že se stále více a více snaží Apple vymanit ze závislosti, kterou na Samsungu coby dodavateli některých komponent má.

Pro Apple vyrábí čipy, displeje a celé řady dalších komponent pro jeho zařízení nejrůznější společnosti po celém světě. Nechybí mezi nimi například LG nebo i Samsung.

Právě Samsung je však tím, kdo v posledních letech leží Applu v žaludku nejvíce. Začal totiž otevřeně kopírovat úspěšné výrobky jablečného giganta a obě společnosti spolu začaly vést sáhodlouhé soudní pře.

Jak se dalo čekat, Apple nelenil a začal si na místo, kde pro něj Samsung působil jako dvorní dodavatel, hledat náhrady a zbavovat se závislosti na svém rivalu. Právě z toho důvodu nyní končí Samsung i jako dodavatel čipů pro zařízení Apple.

Konkrétně se jedná o čipy pro mobilní zařízení iPhone, iPod a iPad. Do vývoje čipů A4 a A5 byl totiž Samsung přímo zainteresován a působil pak jako jejich hlavní producent. U čipu A6 už se zapojení Samusngu minimalizovalo. Nyní však jeho účast končí zcela a na jeho místo nastupuje firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), která by pro Apple měla navrhovat a vyrábět čip A7 určený pro novou generaci zařízení.

Napadá mne, zda se Samsungu skutečně vyplatilo kopírovat zařízení Apple. Čekal snad shovívavější reakci nebo má vše dobře spočítané a i přes ukončení partnerství s Applem si díky prodeji svých nových výrobků přijde na mnohem lepší peníze? Co myslíte vy?

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar