Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

(Před)vánoční nadílka: nejen iPad mini!

Vložil na 24.10.2012 – 12.00 2 komentářů

I když se to, s ohledem na stále častější úniky informací, již příliš nestává – Apple včera skutečně překvapil. A překvapil hodně! Dočkali jsme se spousty velkých novinek.

Mnozí očekávali, že na včerejší keynote představí Apple pouze MacBook Pro 13″ s Retina displejem a nový tablet iPad mini. Ti odvážnější věřili i v uvedení aktualizované verze stolního počítače iMac. Tím to však prakticky skončilo.

Apple ale dokázal překvapit a kupodivu i zabránil únikům informací, jež by prozradily ostatní produkty. Dočkali jsme se tak kromě iPadu mini i nové, čtvrté, generace „velkého“ iPadu. Ten je ještě tenčí než předchozí model a nabízí samozřejmě především lepší displej a dvojnásobný výkon oproti předchozímu modelu.

iPad miniNový iPad mini nabízí vysoce kvalitní hardwarové vybavení a stejné rozlišení displeje jako jeho velký bratříček. Tím je také zachována kompatibilita všech aplikací určených pro iPad mezi oběma rozměrově odlišnými modely. Apple má také smysl pro detail a skryté hříčky, takže velký iPad nabízí úhlopříčku 9,7″, zatímco malý iPad pak disponuje 7,9″. Pěkné.

Dočkali jsme se i očekávaného MacBooku Pro 13″ s Retina displejem. Nabízí de facto totéž (se slabším výkonem grafiky) jako dříve představený 15″ model se stejným displejem. Dočkali jsme se zde také dvojce USB 3 konektorů, které jsou rozloženy na obou (!) stranách laptopu. Skvělé.

MacBook Pro 13" RetinaApple však pokračoval dále a představil nový iMac. Ten je mnohem tenčí než předchozí generace a disponuje i lepším IPS displejem s úhlem viditelnosti 178 stupňů a o 75% nižší mírou odlesku! Vypadá krásně a navíc je vybaven novým diskem kombinujícím SSD a HDD část, čímž je zajištěna vysoká kapacita disku (HDD) a rychlý start systému a často používaných aplikací (SSD).

iMac (2012)Oproti mnoha očekáváním však ani to nebyl konec. Apple představil totiž ještě novou verzi Mac Mini, který je stále nejekologičtějším počítačem na světě. Při maximálním zatížení je jeho odběr pouhých 11 W! Nalezneme zde opět spíše evoluci předchozí generace – tedy větší disky, více paměti, rychlejší procesor a o něco lepší grafiku.

Aby toho nebylo málo, pro příznivce knih a čtení na iPadu došlo také k uvolnění nové verze iBooks. Zde nyní můžete označovat části textu, které vás zaujmou a sdílet je prostřednictvím sociálních sítí nebo e-mailu s přáteli. Dále jsme se dočkali continuous režimu procházení knih, kde není nutné listovat, ale jen posouváte text na stránce nahoru.

Spolu s uvedenými novinkami Apple uvolnil i několik aktualizací – zejména Final Cut Pro X nebo iBooks Author se dočkali nových verzí, které umožňují plné využití potenciálu, jímž nové počítače i nová verze iBooks disponují.

Podrobnější informace o jednotlivých novinkách přineseme již brzy.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar