Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

iPhone 5 je pátým nejekologičtějším telefonem

Vložil na 4.10.2012 – 12.00 Žádný komentář

Že se Apple dlouhodobě snaží maximální měrou tlačit ekologickou zátěž svých produktů na co nejnižší hranici není nic nového. Avšak potěšující je zpráva, že z celé nabídky je iPhone 5 čtvrtým nejekologičtějším telefonem.

Zprávu odkazující na oficiální výsledky studie provedené HealthyStuff.org a iFixit uveřejnil magazín ExtremeTech.com. V rámci testů byly porovnávány parametry nejrozšířenějších chytrých telefonů současné doby.

Mezi sledované hodnoty patřilo například množství těžkých kovů, které jsou v těchto telefonech využity. Dále se pak měřila například životnost a výdrž baterie, ale i celá řada dalších ukazatelů.

Úspěchem Applu je, že v první pětici má hned dva své favority – iPhone 4S (na druhém místě) a iPhone 5 (na pátém místě). Divíte-li se, že neobsazuje hned první příčku, kterou mu usurpoval Motorola Citrus, je to proto, že výbava iPhone 5 je o poznání širší a tedy i technicky náročnější než u tohoto telefonu. Proto i ekologická zátěž je o něco vyšší. Celkově je však výsledek velice dobrý.

A který telefon z testovaných dopadl nejhůře? Je jím původní Apple iPhone 2G z roku 2007. V rámci tohoto srovnání se však není příliš čemu divit, za posledních pět let doba přeci jen pokročila.

Hodnocení ekologické zátěže smartphonů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar