Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

Forstall končí v Apple

Vložil na 30.10.2012 – 12.00 Jeden komentář

Apple oznámil překvapivou rošádu v nejužším vedení společnosti. Odejde i autor iOS a dlouholetý přítel Steva Jobse, Scott Forstall. Právě o něm se přitom spekulovalo jako o budoucím CEO.

Brzy po úmrtí Steva Jobse se spekulovalo o tom, zda je Tim Cook na místě CEO společnosti Apple tím pravým a zda je na tomto postu usazen dlouhodobě nebo pouze v rámci jakéhosi „překlenovacího období“. Hodně se totiž mluvilo o tom, že mnohem lepším kandidátem na tuto pozici by byl dlouholetý osobní přítel rodiny Steva Jobse, Scott Forstall, který je nejen skvělým vývojářem, ale i vizionářem, jenž stojí například za celým konceptem mobilního operačního systému Apple iOS.

Nyní, když za sebou nemá Scott Forstall pomyslnou ochrannou ruku Steva Jobse, je mnohem snazší se jej zbavit. Důvodem k tomu mají být spory s ostatními členy managementu Apple a zároveň chladné přijetí nové verze iOS. Poslední třešínkou na dortu pak údajně je to, že Scott Forstall odmítl podepsat omluvný dopis uživatelům, v němž Tim Cook uznal nedostatky nových mapových podkladů.

Je tedy rozhodnuto. Scott Forstall opustí společnost Apple zřejmě na přelomu roku. Uzavře se tak jedna dlouhá kapitola a iOS se již bude muset obejít bez svého duchovního otce.

To však není jediná změna. Významný člen vedení Apple, designér John Ivy, si naopak polepšil. Nyní získává další pravomoci a bude odpovědný za celou designovou koncepci napříč všemi produkty společnosti, a to jak na úrovni OS X, tak i iOS a hardware.

Oběma přejeme mnoho štěstí v jejich další kariéře.

Jeden komentář »

  • Rumcajs napsal:

    No to si snad dělají srandu. Nejdřív to převezme úředníček s charismatem přejetýho chrta a pak vyhazuje kvalitní lidi. Scott uměl na keynote vždycky zaujmout. Možná proto se ho chce Cook zbavit. To je hnus, velebnosti. :o(

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar