Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

TomTom se brání: „Za špatné mapy nemůžeme!“

Vložil na 24.9.2012 – 12.00 Žádný komentář

Nové mapové podklady, které se objevily v týden starém iOS 6, se ihned po uvolnění staly terčem masivní kritiky ze strany uživatelů z celého světa.Část viny tak logicky padala na vrub společnosti TomTom, která mapové podklady pro Apple připravila namísto dosavadního dodavatele, jímž byl Google.

K celé věci se tak nyní, po řadě rýpanců od konkurence, vyjádřili i představitelé společnosti TomTom. Ti se ohradili proti tomu, že by za nekvalitní mapy mohli právě oni.

Celý problém je prý v procesu, kterým mapy procházejí. TomTom dodá základní mapové podklady, ale celá řada dalších partnerů Apple v nich, nezávisle na TomTomu, provádí změny a úpravy, které nejsou vždy koherentní a systematické. Výsledkem je chaos a destrukce kvalitních dat.

Ať už je vina na jakékoliv straně, jde o výrazný impuls pro Apple, který se nyní musí snažit v co nejkratší době své mapy vylepšit a uklidnit tak rozvášněné uživatele i konkurenty. V této souvislosti se v posledních dnech objevují zprávy, že Apple masivně najímá současné i bývalé vývojáře Google Maps, od nichž si slibuje záchranu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar