Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce, Vybíráme

Phil Schiller: „Poškrábaný iPhone? To je v pořádku!“

Vložil na 26.9.2012 – 12.00 Žádný komentář

Podle vice presidenta společnosti Apple, Phila Schillera, je současný problém s poškrábaným iPhone nafouklou bublinou. Hliníkové výrobky se přeci poškrábou, to ví každý!

Možná jste v médiích v posledních dnech zaznamenali kauzu poškrábaných iPhonů 5. Mnoho uživatelů na nich nalezlo škrábance ihned při vybalení z krabice, další pak zaznamenali velice rychlé a výrazné opotřebení během několika málo dnů od zakoupení.

Na něco takového zákazníci Applu nejsou zvyklí a obrátili se proto přímo na Phila Schillera, který u zrodu nového iPhone stál a jako vice president společnosti se k celé věci může vyjádřit. A přesně to také udělal.

Jeho reakce však mnohé zaskočila. Podle Phila je totiž naprosto samozřejmé a běžné, že se hliníkové výrobky poškrábou a postupně zestříbří (tedy zmizí černá krycí barva iPhone a objeví se stříbrný hliník). Pravdou ale je, že od telefonu za 20.000 Kč by člověk očekával trochu větší výdrž materiálu.

Apple se navíc mohl poučit – již při zavádění hliníkového unibody na laptopy totiž čelil u první generace stejnému problému. A dnes? Na mém MacBook Pro, který aktivně používám dva roky, není ani škrábanec! Jistě by stejně šlo pořešit tento problém i u telefonu. Jak se zdá, raději si počkám na iPhone 6. A vy?

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar