Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Aktuální novinky: Nejen iPhone 5

Vložil na 13.9.2012 – 12.00 Žádný komentář

Na včerejší Media Event v San Franciscu představili nejvyšší manažeři společnosti Apple několik aktuálních novinek. Tou hlavní byl dlouho očekávaný iPhone 5.

To, co všichni očekávali, se splnilo. Apple uvedl novou generaci svého chytrého telefonu iPhone, přičemž design nového modelu odpovídá tomu, co v uplynulých týdnech uniklo na stránky čínských zpravodajských serverů.

Nový iPhone 5 je tedy vybaven 4″ displejem a protáhlým tělem na výšku. Šířka telefonu zůstává stejná jako u předchozích modelů. Vylepšení se dočkaly oba fotoaparáty – zadní je osazen 8 Mpix čipem, zatímco přední nově nabízí 1,2 Mpix. Zadní strana telefonu je také namísto skla provedena v hliníku.

Apple iPhone 5Telefon také dle očekávání podporuje LTE, a to hned v několika standardech a šířkách pásma. Nezbývá tedy než doufat, že i u nás brzy dojde ke spuštění plnohodnotné sítě, a to nejlépe na kmitočtu 1800 MHz, který jediný z uvažovaných přichází v úvahu pro využití právě s iPhone 5.

Toť k telefonu asi vše. Zbývá už jen dodat, že do České republiky dorazí v den státního svátku, 28. září. Předprodej na internetu však začíná již tento pátek. Cena by přitom měla být stejná jako dosud u iPhone 4S.

iTunes 11iPhone 5 však není jedinou včera představenou novinkou. Dočkali jsme se také několika vylepšení pro iPod Touch či iPod Nano. K novému hardware budou také dodávána zcela nová sluchátka, EarPod. Ta jsou ergonomičtější, kvalitnější a navíc opatřena transportním pouzdrem, které dosud citelně chybělo.

A konečně – v průběhu října se také můžeme těšit na novou verzi iTunes, která nabídne zcela přepracovaný design a plnou integraci služby iCloud. Již v průběhu příštího týdne by pak měl být uvolněn nový iOS 6.

O všech těchto novinkách vás budeme ještě průběžně informovat.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar